reels اینستاگرام+وردپرس پوش
شناسه پست: 1833
بازدید: 199

تیک‌تاک شبکه‌ی اجتماعی بزرگی است که سال‌ها پیش کار خود را آغاز کرد و طی چند هفته‌ی اخیر به‌دفعات در اخبار ظاهر شده است. آن‌طور که کشورهای هند و ایالات متحده ادعا می‌کنند، شرکت توسعه‌دهنده‌ی تیک‌تاک یعنی بایت‌دنس ارتباطاتی تنگاتنگ با دولت چین دارد و داده‌هایی که تیک‌تاک جمع می‌کند ممکن است برای اهداف جاسوسی مورداستفاده قرار گیرند. هند، تیک‌تاک را به‌همراه ده‌ها اپلیکیشن دیگر مسدود کرد. ایالات متحده نیز در پی انجام کاری مشابه بود تا اینکه گزارشی جدید ازسوی روئیترز اعلام کرد مسئولان تیک‌تاک با فروش واحد تجاری خود در آمریکا موافقت کرده‌اند. مایکروسافت نیز به‌صورت رسمی تأیید کرده که با تیک‌تاک وارد مذاکره شده است.

مسدود شدن یا نشدن تیک‌تاک در آمریکا، تفاوت خاصی ازلحاظ دسترسی به سرویس برای کاربران ایرانی ایجاد نمی‌کند. دسترسی به تیک‌تاک در ایران به‌سختی انجام‌پذیر است. اگر نمی‌خواهید این سختی‌ها را به جان بخرید، اما به قابلیت‌هایی که تیک‌تاک ارائه می‌دهد علاقه‌مند هستید، می‌توانید سراغ موارد جایگزین بروید. شرکت‌های مختلف تاکنون به‌دفعات سرویس‌های مشابه تیک‌تاک را دردسترس قرار داده‌اند تا توجهات را به‌سمت خود جلب کنند. اینستاگرام جدیدترین شرکتی است که سراغ راه‌اندازی سرویس مشابه تیک‌تاک رفته است.

اینستاگرام ریلز رقیب مستقیم تیک‌تاک به‌حساب می‌آید

اینستاگرام به‌تازگی میزبان قابلیتی جدید تحت عنوان ریلز (Instagram Reels) شده است که به کاربران امکان می‌دهد ویدئوهای کوتاه را ضبط، ویرایش و منتشر کنند تا سایر مردم وارد فید اپلیکیشن شوند و محتواها را پیدا کنند.

ویدئوهای منتشرشده در ریلز حداکثر ۱۵ ثانیه زمان خواهند داشت و می‌توان کارهای مختلفی نظیر اضافه کردن جلوه‌ی بصری به آن‌ها، روی‌شان انجام داد. کاربر می‌تواند فیلترهایی خاص روی ویدئو قرار دهد یا اینکه آن را با موسیقی همراه کند. آنچه گفتیم ممکن است در ابتدا تا حدی شما را یاد بخش استوریز بیاندازد، بااین‌حال بین ریلز و استوریز برخی تفاوت‌های مهم دیده می‌شود. به‌علاوه هر یک دارای قابلیت‌های خاصی هستند که ممکن است باعث شوند یکی از آن‌ها را به دیگری ترجیح دهید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

چهار × چهار =