فتوشاپ 1
شناسه پست: 2696
بازدید: 50

نحوه تبدیل عکس به png در فتوشاپ

قبل از هرچیز اگر شناخت وآشنایی با فتوشاپ را ندارید میتوانید با این لینک آموزش فتو شاپ را فرا بگیرید در غیر اینصورت با آموزش تبدیل عکس به png در فتوشاپ با ما همراه باشید.

شاید شما در شروع کار خود کمی سر در گم باشید اما با دنبال کردن این مطالب میتوانید به راحتی عکس های خود را در فتوشاپ بهpng تبدیل نمایید.

پس از وارد کردن و آماده‌سازی عکس در فتوشاپ و حذف پس‌زمینه آن، نکته‌ای که باید یادآور شویم نحوه ذخیره‌سازی یا ساخت تصاویر PNG در فتوشاپ است. باید دقت کنید که فرمت‌هایی مثل JPG به علت عدم پشتیبانی از Transparency(شفافیت) قابلیت ذخیره‌سازی تصاویر بدون زمینه را ندارند و  موقع ذخیره عکس، پس‌زمینه آن را به رنگ سفید در می آورد. برای اینکه در این رابطه به  مشکل نخوریم باید تصویر مورد نظرمان را حتما به صورت PNG ذخیره کنیم.

فتوشاپ 2

آموزش تبدیل عکس به PNG در فتوشاپ 

تصاویر PNG گزینه  خوبی برای ساخت لوگو محسوب میشوند. تصویر PNG بر خلاف تصاویر دیگر با فرمت JPG می‌تواند ،دارای پیکسل‌های خالی باشد. به نوعی دیگر در یک تصویر PNG پس‌زمینه و اشیاء اضافی حذف شده‌اند و فقط شی ما در صفحه میماند

به این نوع عکس‌های بدون پس‌زمینه ، تصاویر شفاف یا Transparent گفته می‌شود. زمانی که می‌خواهید یک لوگو  را روی رسانه‌های تصویری مانند ویدیو یاعکس  قرار دهید، حتما باید از تصاویر شفاف با فرمت PNG استفاده کنید.

در این مطلب شما را با آموزش تبدیل عکس به png در فتوشاپ آشنا می‌کنیم. و میتواند با دنبال کردن مراحل زیر  به نتایج بهتری  برسید.

برای ساخت عکس با فرمت PNG در فتوشاپ ابتدا باید نرم افزار Photoshop را به اجرا درآورده و با استفاده از گزینه File (گوشه بالا سمت چپ) و سپس انتخاب Open، عکس موردنظر را در آن به فضای کار وارد کنید.

حالا قسمت هایاضافی عکس را حذف میکنیم. برای این کار از ابزار Crop یا شورتکات C استفاده می‌کنیم .

photpshop crop1

قسمت های اضافی عکس حذف شود وبه این صورت دربیاید.

crop 2

پس از حذف مناطق اضافی، از منوی File روی گزینه Save As کلیک میکنیم یا میتوانیم از کلید های ترکیبی (Shift+Ctrl+S) استفاده کنیم.

crop 3گزینه PNG را ، از قسمت Save as type انتخاب میکنیم و پس ازانتخاب نام برای فایل خود،روی گزینه Save کلیک کرده و ادامه میدهیم.

crop 4

حالا کافی است تا در پنجره PNG Format Options اندازه دلخواه  خود را انتخاب نموده روی گزینه OK کلیک کنید.

crop 5

روش ساخت تصاویر PNG در فتوشاپ را با هم مشاهده کردیم. همچنین شما میتوانید از مطلب گفته شده در این صفحه نیز دیدن بفرمایید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

سه − یک =