شناسه پست: 1966
بازدید: 123

قالب وردپرس از اجراء مختلفی تشکیل شده هریک از این اجزا کارهای مختلفی در قالب وردپرسی انجام میدهند.اگر شما هم به قالب های وردپرس علاقه مند هستید پیشنهاد میکنم آموزش طراحی قالب وردپرس صفرتاصد+بصورت رایگان? که از آکادمی وردپرس پوش منتشر میشود تا اخر باماهمراه باشید.شاید برای خیلی از شماها درگیر این سوال باشید که با وجود اینهمه قالب رایگان  وردپرسی وحرفه ای چه نیازی به یادگیری وداینامیک کردن وتبدیل سایت به سایت وردپرسی هست؟ من این سوالتان رو میخواهم اینطور جواب بدم که بعضی از دوستان میخواهند برای مثال قالب رایگان خود را توسعه بدند ویا اختصاصیش کنن ویا برنامه نویسانی داریم که از این راه به درآمد های فوق العاده خوبی رسیدند که ما مبرم شدیم این طراحی قالب وردپرسی را به صورت رایگان در اختیار شما بزاریم.

آموزش طراحی قالب وردپرس از صفر تاصد

در این بخش میخوام یکسری پیش نیازهایی که از قبل باید داشته باشین در موردش صحبت کنم. برای آموزش طراحی قالب وردپرس باید پیش نیاز آموزش HTML&CSS رو گذرونده باشید.اما نگران نباشید ما یک دوره کاملا جامع برای شما تدارک دیده ایم که میتوانید با مراجعه به اموزش html&css این دوره را بصورت کامل آموزش ببینید.سپس میریم به سراغ بحث? شیرین وجذاب طراحی قالب وردپرسی که میخوایم فوت وفن وتیریک های وردپرسی رو کاملا براتون بازگو کنیم.

یک پوشه برای محتویات وردپرس بسازید

وقتی فایل محتویات وردپرس را روی هاست یا یک پوشه اکسترکت میکنیم با یکسری پوشه وفایل های مختلف مواجه میشویم که این درواقع فایل ها وپوشه های پیشفرض وردپرس میباشد.پس ابتدا اخرین نسخه وردپرس را دانلود کنید.وآن را در PUBLIC-HTML و یا اگر در لوکال هاست از نرم افزار ومپ ویا زمپ استفاده میکنید در پوشه WWW اپلود کنید.اگر وردپرس را از قبل نصب کرده باشید انجام این کارها برای شما نیاز نیست.

ساخت قالب وردپرسی|وردپرس پوش
پوشه قالب ورپرس

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پوشه ای که بیشتر به درد کار ما میخوره پوشه wp-content هست .داخل این پوشه دیگری به نام پوشه themes وجود دارد که تمامی قالب های وردپرسی ما در اینجا نصب شده است(اعم از قالب اختصاصی ویا رایگان).وردپرس برای اینکه به عنوان وبلاگ معرفی شده است 3 تا قالب وبلاگی در اختیار ما میگذارذ که چندان جذاب وکاربر پسند نیست. از این به بعد میخواهیم استارت قالب وردپرسیمون را بزنیم ابتدا یک پوشه ایجاد کنید و یک نام به دلخواه برای قالبتون بگذارید.اسمی که میگذارید درواقع اسم قالب شما خواهید بود.ما از نام سولار استفاده کردیم.

 

ایجاد پوشه اخصاصی برای قالب وردپرسی|وردپرس پوش
ایجاد قالب اختصاصی برای قالب وردپرسی

 

 فایل های style.css و index.php ایجاد کنید

بعد از انجام کارهای گفته شده خدمتتون دو فایل باید ایجاد کنیم که به ترتیب style.css , index.php  را بسازید.

 

 

ساخت قالب وردپرس|وردپرس پوش
درست کردن فایل ایندکس واستایل

در ادامه این دوتا فایل را در ویرایشگر خود باز کرده و با ما همراه باشید تا در ادامه این دوفایل را براتان توضیح بدم.

فایل style.css: یک فایل ضروری برای تمامی قالب های وردپرسی میباشد وبه منزله این است که شما یک قالب را به وردپرس معرفی میکنید و میتونید نام قالب،شخص برنامه نویس یا شرکت،توضیحات در مورد قالب،ورژن قالب و… بنویسید.قطعه کد زیر را در فایل استایلتون قرار داده وتغییرات مورد نیاز را بدهید

/*
Theme Name:
Theme URI: https://wppush.ir
Author: hamrazdesign
Author URI: hamrazdesign.ir
Description: قالب سایت توسط وردپرس پوش برنامه نویسی شده است .
Version: 1.1
License: GNU General Public License v2 or later
*/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]