شناسه پست: 2645
بازدید: 37

 

 

امنیت 2

امنیت وب سایت

وقتی آمار  حملات تهاجمی به وبسایت ها را  که بررسی می‌کنیم به اعداد عجیب غریبی می‌رسیم؛ شاید باورش سخت باشد اما در این میان دیده شده است که حتی در هر ساعت 14 میلیون وب‌سایت مورد تهاجم قرار گرفته اند. بهترین پلاگین های افزایش امنیت وبسایت مسئله‌ای هست که نباید به چشم یک موضوع بی اهمیت به آن نگاه کنیم؛ همونطور که بهترین ویلای شهر بدون امنیت ارزشی ندارد،  زیباترین و بهترین وبسایت هم با امنیت پایین، هیچوقت یک وبسایت حرفه‌ای محسوب نخواهد شد.

در این مقاله سعی داریم بگوییم که چگونه امنیت سایت و فروشگاه وردپرسی خود را افزایش بدهیم آموزش بدیم. اگر تمایل دارید بیشتر درباره کلیات امنیت بدونید و اطلاعات جامعی بدست بیارید.  شما رو با چند تا از بهترین افزونه ارتقای امنیت وردپرس آشنا میکنیم.

راه های جلوگیری از هک شدن وب سایت ها وامنیت وبسایت

برای جلوگیری از هک شدن، باید بهترین پلاگین های افزایش امنیت وبسایت را برای محافظت از وب سایت خود بهره بگیرید که استفاده از پلاگین های امنیت وردپرس یکی از آن  ها می باشد و ما همه آنها را در یک راهنمای امنیتی وردپرس و به گام به گام برای شما گردآوری نموده ایم.

یکی از مهمترین و اصلی ترین مراحل برای ایمن سازی سایت وردپرسی خود، استفاده از افزونه های امنیتی وردپرس است. این پلاگین ها به شما این کمک را می کنند که امنیت سایت وردپرسی خود را بیش تر کنید و در عین حال حملات brute force را در وب سایت خود بلاک کنید تا تیم های  امنیت و هک  نتوانند به سایت شما دسترسی پیدا کنند. در ادامه این مقاله نگاهی به برخی از بهترین پلاگین های امنیتی وردپرس می اندازیم و اینکه این پلاگین ها چگونه به ما کمک می کنند از وب سایت خود  در مقابل این حملات محافظت کنیم.

نکته بسیار مهم بهترین پلاگین های افزایش امنیت وبسایت:

فقط باید از یک افزونه  گفته شدهدر این لیست استفاده کنیم چرا که داشتن چندین پلاگین فعال به علت اینکه شیوه کار همه آن ها تا حدود زیادی به یک صورت می باشد، می تواند منجر به وجود آمدن باگ و مشکلات دیگر شود.

Sucuri

Sucuri یک شرکت امنیت پیشرو در امنیت، از جمله امنیت وردپرس محسوب میشود. ای افزونه یکی از بهترین پلاگین های افزایش امنیت وردپرس در مارکت های مختلف محسوب میشود. Sucuri یک پلاگین افزایش امنیت را به صورت رایگان ارائه می دهد که به شما این کمک را می کند که امنیت سایت وردپرسی خود را بیشتر کنید و وب سایت خود را برای تهدیدهای رایجی که معمولا برای بیشتر سایت ها اتفاق می افتد، اسکن و مقاوم کنید.

البته که نسخه پولی Sucuri بهتر از نسخه رایگان آن است زیرا از فایروال با دیواره های آتش وردپرس ارائه میکند و می تواند بهترین امنیت را برای سایت شما به ارمغان آورد. فایروال یا دیواره های آتش نوعی سیستم امنیتی است که به شما کمک می کند تا از دسترسی به  حملات مخرب جلوگیری کنید. و مانع آن شوید که هکرها به سایت شما نفوذ کنند.

wordfence

Wordfence یکی دیگر از بهترین پلاگین های افزایش امنیت و بسایت می باشد که محبوبیت بالایی نیز دارد. این پلاگین یک نسخه رایگان را به شما ارائه می دهد و از طریق مخزن وردپرس قابل  استفاده و دریافت است. Wordfence همراه با اسکنر قدرتمند خود بدافزار و ویروس ها را شناسایی میکند.

یک ویژگی های عالی این پلاگین این است که به طور خودکار وب سایت شما را اسکن می کند تا اگر تهدیداتی که رایج هستند را پیدا کرد سریعا بتواند آن ها را  پاک کند. همچنین می توانید به صورت دستی اسکن کامل سایت را در هر زمانی  که خواستید انجام دهید. در صورتی که پلاگین هرگونه نشانه ای از نقض امنیتی  را مشاهده کند، به شما هشدار می دهد تا آن ها را برطرف کنید.

Wordfence همچنین دارای یک فایروال داخلی بر روی خود وردپرس است و فایروال درست قبل از اینکه بارگیری وردپرس روی سرور شما اجرا می شود. باعث می شود که کارآمدی فایروال wordfence  به خوبی فایروال سطح DNS پلاگین Sucuri نباشد.

iThemes Security

iThemes Security یکی دیگر از پلاگین های افزایش امنیت وبسایت است که تیم سازنده پلاگین محبوب BackupBuddy آن را ساخته است. مانند سایر محصولات این تیم، iThemes Security یک رابط کاربری تمیز و خوب  با گزینه های زیاد برای شخصی سازی ارائه می دهد از ویژگی های این پلاگین می توان به مواردی مانند بررسی یکپارچگی فایل های آپلود شده بر روی سایت، بهبود موارد امنیتی سایت، ایجاد محدودیت برای ورود به سیستم، اجرای رمز عبور قوی، شناسایی صفحات 404 و حفاظت از حملات brute force است.

All In One WP Security

افزونه All in One WordPress Security یک افزونه قدرتمند دیگر بوده که خیلی هم مشهور است. این پلاگین امنیتی وردپرس دارای سیستم  نظارت بدافزار و فایروال امنیت وردپرس می باشد. All in One WordPress Security برای شما این امکان را فراهم می سازد تا به راحتی از بهترین روش های امنیتی وردپرس در وب سایت خود بهره بگیرید

All in One WordPress Security دارای ویژگی هایی همچون قفل ورود به سیستم برای جلوگیری از حملات brute force، فیلتر IP های مشکوک ،سیستم امنیتی یکپارچه برای نظارت بر فایل های آپلودی، نظارت بر حساب کاربری، اسکن دسترسی های مشکوک به پایگاه داده و موارد دیگری است که با نصب آن می توانید از آن ها استفاده کنید

WPScan

WPScan یک افزونه امنیتی منحصر به فرد برای وردپرس است چرا که توسط تیم اصلی وردپرس طراحی و مدیریت می شود. این افزونه از پایگاه داده ای استفاده می کند که خود وردپرس در اختیار آنان قرار داده است و به صورت خودکار و دستی، آسیب پذیری های وردپرس را بررسی می کند.وجه تمایز این پلاگین این است که از پایگاه داده ای استفاده میکند که هر روز توسط متخصصان امنیتی وردپرس و اعضای انجمن وردپرس که در این پروژه با وردپرس همکاری می کنند به روز رسانی می شود.

Anti-Malware Security

Anti-Malware Security یکی دیگر از افزونه های مفید برای شناسایی انواع بدافزار ها و حذف آن ها است. این پلاگین هم آنقدر خوب است که جز لیست بهترین پلاگین های امنیتی وردپرس به شمار میآید. این افزونه دارای چند الگوریتم فعال است که به سایت شما کمک می کند رایج ترین تهدیدها را پیدا کنید. همچنین اسکنر بدافزار Anti-Malware Security این امکان را به شما می دهد تا به راحتی تمامی فایل ها و پوشه های موجود در سایت وردپرس خود را از نظر کدهای مخرب، بدافزارها و دیگر موارد شناخته شده در حملات مخرب مقاوم کنید.

Google Authenticator

راه اندازی احراز هویت دو مرحله ای برای امنیت بیشتر سایت یک ایده بسیار خوب برای حفظ و افزایش امنیت سایت شما است.

پلاگین Google Authenticator این امکان را به شما فراهم می کند تا احراز هویت دو مرحله ای را در سایت خود راه اندازی کنید و به این علت در لیست ما قرار داده شده است که اکثر پلاگین های افزایش امنیت وردپرس این مورد را شامل نمی شوند.

امکانات Google Authenticator:

با فعالسازی فرایند احراز هویت دو مرحله ای، یک لایه امنیتی اضافه به لاگین شما به داشبورد وردپرس اضافه می کند.

دارای رابط کاربری نسبتا آسان برای استفاده است که هر کاربری با هر سطح از دانش نسبت به وردپرس می تواند از آن استفاده کند.

چند نوع احراز هویت چند مرحله ای است و این امکان را می دهد که نوع احراز هویت دو مرحله ای را که می خواهید استفاده کنید انتخاب کنید.

Jetpack

یکی دیگر از افزونه های محبوب همه کاره در لیست ما برای بهترین پلاگین های افزایش امنیت وردپرس، پلاگین Jetpack می باشد.

این پلاگین بهاین امکان را می دهد که سایت خود را از نظر آسیب پذیری های امنیتی اسکن کنید و مشکلات امنیتی سایت خود را متوجه شوید.

امکانات:

پشتیبان گیری از سایت شما: Jetpack  و هر تغییری را که در وب سایت خود ایجاد می کنید ذخیره می کند.

برای بازیابی سریع سایت خود، می توانید با یک کلیک سایت خود را بازیابی کنید.

گزارش فعالیت ها: Jetpack دقیقاً به شما می گوید که چه کاری و یا چه شخصی مخرب بوده و سایت شما را خراب کرده است.

اسکن بدافزار غیرمتمرکز Jetpack سایت شما را از تهدیدات امنیتی ایمن نگه می دارد

با مسدود کردن خودکار اسپم در نظرات پست وبلاگ، از سایت شما در برابر هرزنامه ها محافظت می کند.

امنیت 2

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]