شناسه پست: 2817
بازدید: 17

.ورد پرس

تغییر آدرس پنل وردپرس

تغییر آدرس پنل وردپرس و ورود به مدیریت وردپرس همیشه یکی از مشکلاتی بوده که مدیران سایت‌های وردپرسی دنبال آن بودند تا با استفاده از این قابلیت امنیت سایت خود را بالاتر ببرند. چرا که همان طوری که گفته شد دانستن آدرس صفحه ورود برای کسانی که قصد نفوذ در سایت وردپرسی شما را دارند و سعی دارند تا سایت شما را هک کنند باید با استفاده از تغییر صفحه ورود و آدرس پیشخوان وردپرس کاری کنیدکه افراد سودجو نتوانند ضربه‌ای به سایت شما وارد کنند . بنابراین در این آموزش از سایت WpPUSH قصد داریم تا به معرفی افزونه‌ای کاربردی بپردازم که با استفاده  و بهره مندی از آنها بتوانیدتا نسبت به تغییر آدرس صفحه ورود در وردپرس خود اقدام کنید و یک آدرس دلخواه برای فرم ورود به پیشخوان وردپرس خود  وارد کنید تا با استفاده از این آدرس وارد پیشخوان وردپرس شوید . بنابراین اگر شما هم به دنبال افزایش امنیت وردپرس هستید تا انتهای این آموزش با ما همراه باشید .

آموزش تغییر آدرس ورود به مدیریت وردپرس

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را داریم با عنوان HC Custom WP-Admin URL در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته تا بیش از 20.000 نصب فعال و کسب امتیاز 3.3 را ازآن خود کند که با استفاده از این افزونه قادر به تغییر آدرس ورود به مدیریت وردپرس یعنی wp admin و wp-login.php در وردپرس خود خواهید بود . حالا با استفاده از این افزونه هرکسی که وارد صفحات پیشفرض وردپرس برای ورود در سایت بشود این امکان برای او فراهم نیست تا بتواند فرم‌های ورود رو ببیند و صرفا با یک صفحه خالی مواجه خواهد شد و یا اینکه به آدرس اصلی سایت منتقل خواهد شد. برای استفاده از این افزونه ابتدا با کلیک روی دکمه زیر افزونه را دانلود کنید و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی این افزونه در سایت خودتان کنید.

دانلود افزونه HC Custom WP-Admin URL

پس از نصب و فعال سازی این افزونه باید به تنظیمات وردپرس مراجعه کرده و وارد منوی پیوندهای یکتا در وردپرس بشویدتا آدرس دلخواه خودتان را برای صفحه ورود به وردپرس را درست مانند تصویر زیر در این افزونه وارد کنید.

حالا همونطوری که در تصویر مشاهده می‌کنید فیلدی در انتهای صفحه پیوند‌های یکتا وردپرس اضافه شده است که کافیه در این فیلد مشابه نمونه آدرس دلخواه خودتون را وارد کنید و در نهایت روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید تا آدرس صفحه ورود به وردپرس در سایت شما به آدرس دلخواهی که وارد کردید تغییر داده شود و بعد از اینکه تغییرات اعمال شد حالا از پیشخوان وردپرس خارج شوید، اگر به آدرس‌های wp-admin و wp-login.php مراجعه کنید خواهید دید که به صفحه اصلی سایت ریدایرکت خواهید شد.

رفع مشکل فراموشی آدرس ورود به وردپرس

اگر در صورتی که آدرس صفحه ورود به وردپرس را تغییر دادید و بعد از مدتی که خواستید وارد سایت شوید و این آدرس را فراموش کرده اید که چه آدرسی وارد کرده بودید.

کافی است تا این افزونه را به صورت دستی غیرفعال کنید. برای غیرفعال کردن این افزونه میتوانید تا وارد هاست خودتان شده و روی گزینه File Manager کلیک کنید تا وارد صفحه مدیریت فایل‌ها در هاست شوید .

پیوند 2

بعد از اینکه وارد صفحه مدیریت فایل در هاست شدید به مسیر /public_html/wp-content/plugins/ مراجعه کنید و سپس پوشه افزونه‌ای که با نام hc-custom-wp-admin-url میبینید را به یک نام دیگه تغییر دهید. با این کار افزونه غیرفعال شده و مجددا میتونید تا با مراجعه به آدرس‌های wp-admin و wp-login.php به پیشخوان وردپرس دسترسی داشته باشید . بعد از اینکه توانستید وارد پیشخوان وردپرس شوید مجددا نام اصلی پوشه افزونه را برگردانید و آدرس دلخواه خودتان را برای تغییر صفحه ورود به وردپرس در تنظیمات افزونه وارد نمایید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

چهار + 18 =