شناسه پست: 1405
بازدید: 348

آموزش ثبت دامنه

در این جلسه از آموزش وردپرس در تبریز ثبت دامنه .ir و .com را بصورت کاملا به شما توضیح خواهیم داد و دای خواهید گرفت که چگونه دامنه های خود را ثبن کنید .

قصد داریم دامنه وب‌سایت موردنظر خود را ثبت کنیم و ببینیم که فرایند ثبت دامنه به چه صورت است. به‌صورت‌کلی ما دو نوع دامنه داریم، دامنه ir. که مخصوص ایران است و شما باید یک سری فرایند در وب‌سایت‌های ایرانی و مرجع ثبت دامنه‌های ir. باید طی کنید. یک سری هم دامنه خارجی داریم که ثبت آنها راحت‌تر است و اگر شما برای اولین بار مراحل ثبت دامنه را انجام می‌دهدید کافی است که تنها در یک وب‌سایت فرایند را انجام دهید.

دامنه‌های خارجی همان دامنه‌های com ،.net ،.org. و co. و… می‌باشند. دامنه‌های evu. و edu.ir. یا ac.ir. معمولاً دامنه‌هایی هستند که به مراجع آموزشی داده می‌شوند و یا به ادارات آموزشی که دانشگاه‌هایی که مجوز آموزشی دارند. پس با این اوصاف شما نمیتوانید هر نوع دامنه ایی را ثبت کنید . ولی دامنه‌هایی مثل com ،.net ،.org. و ir. دامنه‌هایی هستند که قابل‌استفاده برای ما هستند، این دامنه ها برای همه آزاد هستند و نیاز به انجام کار های زیادی ندارند .

آموزش ثبت دامنه ir.

برای اینکه دامنه ir. را ثبت کنید باید در وب‌سایت nic.ir یا ایرنیک وارد شوید و فرایند ثبت‌نام خود را انجام دهید. این وبسایت مرجع اصلی ثبت دامنه های ir  است . برای ثبت دامنه های خارجی نیازی به یک سایت مرجع نیست ، ولی برای ir باید حتما داخل وبسایت ایرنیک حساب باز کنید .

زمانی که وارد سایت شدید از بخش “ساختن شناسه کاربری” باید فرایند ثبت‌نام را انجام دهید. در اینجا مانند اکثر وب‌سایت‌های ایرانی نیاز است که فرم را تکمیل کنید، شناسه دریافت کنید و ممکن است که برای ثبت اولین دامنه خود نیاز باشد که اسکن کارت ملی بفرستید ولی پس‌ازاینکه این مراحل را طی کردید و مشخصات خود را وارد کردید به شما یک شناسه ایرنیک داده می‌شود. شما نهایتا میتوانید با این شناسه به راحتی در سایت ایرنیک ثبت دامنه کرده و تمامی کار هایتان را به راحتی در این مورد انجام دهید .

سئو در تبریز

ثبت دامنه در سایت ایرنیک

زمانی که شما شناسه را دریافت کردید کافی است که در سایت ایرنیک با همان حساب کاربری که ثبت‌نام کرده‌اید از بخش ثبت نام  دامنه ها  وارد شوید. در اینجا باید در فیلد اول شناسه خود را وارد کنید و شروع به ثبت دامنه موردنظر خود کنید. ولی ما به شما این پیشنهاد را نمیکنیم که درون سایت ایرنیک ثبت دامنه ir انجام دهید ، چون که این سایت از شما هزینه های بالایی خواهد گرفت برای این کار … .

این وبسایت برای نمایندگان فروش خود یا همان reseller هایش قیمت پایین تری را تعریف میکند ، بنابر این ما به عنوان یک فرد ثبت کننده دامنه بهتر است که در ایرنیک این کار را نکنیم .

شروع فرایند ثبت دامنه ir.

برای اینکه این کار را انجام دهید باید در گوگل عبارت “ثبت دامنه” را جستجو کنید تا لیستی از وب‌سایت‌هایی که این کار را انجام می‌دهدند ببینید. تمامی وب‌سایت‌هایی که ثبت دامنه‌های دیگر را پوشش می‌دهدند ثبت دامنه ir. را هم انجام می‌دهدند. این نکته را حتماً در نظر داشته باشید که اینکه کدام‌یک از این وب‌سایت‌ها را انتخاب می‌کنید تفاوتی ندارد اما به این نکته توجه داشته باشید که کدام شرکت را انتخاب میکنید ، چون که باید یک شرکت معتبر باشد .

معمولاً سایت‌هایی که جز موارد اول گوگل هستند سایت‌های معتبری می‌باشند. در اینجا کافی است که شما در فیلد جستجوی دامنه، دامنه موردنظر خود را جستجو کنید. سپس بررسی برای این دامنه انجام می‌شود و نتیجه برای شما نمایش داده می‌شود.

فراموش نکنید که شما تنها می‌توانید دامنه‌ای که آزاد است را ثبت کنید و دامنه‌ای قبلاً ثبت‌شده را به‌هیچ‌عنوان نمی‌توانید دوباره انتخاب کنید. خب برای اینکه دامنه را در اینجا ثبت کنید باید روی دکمه سفارش کلیک کنید

طراحی سایت در تبریز

به همین راحتی با واردکردن شناسه این دامنه در پنل ایرنیک شما ثبت خواهد شد. در نظر داشته باشید که اگر همین دامنه را بخواهید در ایرنیک ثبت کنید با چند برابر همین مبلغ را هزینه کنید. در نهایت بعد از تمام این کار ها دومین شما در عرض 24 ساعت ثبت خواهد شد .

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]